Yaz Kur'an Kursları

Yunus Emre Camii’nde yaz dönemi, öğrencilerin neşelendiği ve yıl boyunca bekleyip arzuladıkları bir dönemdir. Eğitim ve Kültür Merkezi’mizin tamamlanmasıyla birlikte, 2012 Yaz Kur’an Kursu’nda 1200 civarında öğrenci camimize kursa gelmiştir. Öğrencilerimize, Yaz Kur’an Kursu öncesinde pedagoıjik, derse hazırlık, insan ilişkileri, Kur’an öğretimi ve ezber yöntem ve teknikleri vb. konularda uzmanlardan seminer almış olan 70’e yakın öğretici de Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler dersi vermiştir. Önceki yıllarda olduğu gibi, uzak olan semtlerden de veliler çocuklarını camimize göndermişlerdir.

Şüphesiz ki Ülkemizde Yaz Kur’an Kurslarının din eğitiminde yeri ve önemi çok büyüktür.  Yunus Emre Camii’nde Yaz Kur’an Kursu’nda günlük 4 saat ders, buna ilaveten 1 saat de etkinlik yapılmaktadır. Bu durum yaz boyunca sürdüğünden, Yaz Kur’an Kursu süresi içerisinde öğrencilere verilen derslerin sayısı, (8 hafta x 5 gün x 5 ders = 200 saat) okullarımızda verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders saati sayısının bir hayli üzerindedir. Etkinliklerimize örnek olarak, ebru, ney dersleri, halı saha maçları, havuz, il içi ve il dışı geziler, piknikler, okuma saati, film saati, konferanslar vb. sayabiliriz.

Her zaman ilke olarak sevgi, ilgi ve bilgiyi esas olarak almakta, eğlenceli bir Yaz Kur’an Kursunu öngörmekteyiz. Öğrenci ve velilere camiyi, cami görevlilerini ve dini sevdirmeyi, çocuklarımızın istenilen özelliklere sahip bireyler olarak yetişmelerini ve cami cemaati haline gelmelerini hedeflemekteyiz.  Bunun için, ders programı ve saatlerini öğle ve ikindi namazlarını kuşatacak şekilde ayarladık ve mutlaka cemaatle kılmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bunu yapanlara ödüller vermekteyiz.

İlgili Sayfalar:

    Yaz Kuran Kursunda Görev Yapmak İstermisiniz ?

Yaz Kuran Kursu 23 Haziran'da Başlıyor!

 

Gel Bu Yaz Kur'an'ı Kalbine Yaz!

 

YECDER’DEN ÖĞRENCİ KAMPI